Головна arrow Особистості
Особистості
Микола Будник PDF
 Микола Будник
  1953 р.н. Цехмайстр Київського Кобзарського Цеху. Виконавську школу бандури переймав у Георгія Ткаченка з 1978 року. Традиційні інструменти, виготовлені Миколою Будником, відомі в усьому світі. Має численних учнів і послідовників.
  
Детальніше...
 
Микола Товкайло PDF
 Микола Товкайло
   1949 р. н. Цехмайстер Київського кобзарського цеху. За фахом археолог. Кандидат історичних наук. Працює науковим співробітником Музею архітектури і побуту Переяслав-Хмельницького історико-культурного заповідника. Кобзарську традицію почав переймати 1978 р. від Георгія Ткаченка. Досконало оволодів традиційним репертуаром. Майстер кобзарських інструментів. Кобзарську науку та основи виготовлення кобзарських інструментів викладає у створених ним для юнацтва кобзарських студіях.
  
Детальніше...
 
Володимир Кушпет PDF
Володимир Кушпет
   1948 р. н. Освіта вища музична (Київська державна консерваторія ім. П. Чайковського, клас академічної бандури). Працює викладачем у Стрітівській Вищій педагогічній школі кобзарського мистецтва. Грає на лірі, вересаївській кобзі, ткаченківській бандурі, торбані Відортів. Засвоювати виконавську школу почав близько 1987 року, навчаючись у Г. Ткаченка, М. Будника та інших, а також студіюючи праці українських музикознавців і дослідників. Автор "Самовчителя гри на старосвітських інструментах" (К., 1997). Володіє всіма жанрами кобзарського репертуару. Має учнів.
  
Детальніше...
 
Михайло Хай PDF
Михайло Хай
   1946 р. н. Освіта вища, кандидат мистецнознавства. Працює в Національній музичній академії України, завідувач експерементальної лабораторії фольклору. Грає на колісній лірі, народній бандурі. Основний кобзарський інструмент - ліра, яку почав опановувати з 1987 р. Виконавську лірницьку щколу засвоїв від лірника П. Чемерського, а також студіюючи записи ф. Колесси, О. Нижанківського. Має учнів. Автор підручника гри на традиційній українській лірі.
  
Детальніше...
 
Кость Черемський PDF
Кость Черемський
    1968 р. н. за фахом - лікар-реаніматолог. Кобзарську школу почав освоювати з 1989 р. від Анатолія Парфіненка, Миколи Будника, Георгія Ткаченка, Миколи Сарма-Соколовського. Грає на народній бандурі та пан-бандурі. Провадить цілеспрямовані архівні дослідження з питанькобзарства.
Автор книги "Повернення традиції", що вийшла друком у Харкові 1998 року. Виконує традиційний репертуар Слобожанщини. Майстер народних інструментів.
  
Детальніше...
 
Ярема Шевчук PDF
Ярема Шевчук
   1967 р. н. Освіта вища. Працює художником-реставратором. Володіє грою на колісній лірі, народній бандурі. Виконавську школу почав переймати від Миколи Будника з 1990 р. На сьогодні свою виконавську майстерність активно виявляє в ансамблі давньої музики Костянтина Чечені. Досконало володіє традиційним репертуаром.
  
Детальніше...
 
Олесь Смик PDF
Олесь Смик
   1970 р. н. Освіта вища. За фахом - режисер. Грає на колісній лірі з 1990 р. Традицію перейняв від Івана Смика, Миколи Будника, Михайла Хая. Досконало володіє традиційним репертуаром.
  
Детальніше...
 
Тарас Силенко PDF
Тарас Силенко
    1972 р.н. Освіта вища(Київський державний інститут культури). Працював у Київській капелі бандуристів. Засвоювати народну бандуру почав з 1992 р. від Миколи Будника. Виконує традиційний кобзарський репертуар та авторські твори.
  
Детальніше...
 
Тарас Компаніченко PDF
Тарас Компаніченко
   1969 р. н. Освіта вища. За фахом мистецтвознавець. Музична освіта -- музична школа по класу хроматичної бандури. Кобзарську науку почав переймати від Георгія Ткаченка з 1985 р. Майстерно володіє усіма жанрами кобзарського репертуару.
  
Детальніше...
 
Корній Мазур PDF
Корній Мазур
    1955 р.н. Освіта вища. Основний кобзарський інструмент-народна бандура, гру на якій почав засвоювати від Миколи Будника з 1991 р. Виконує традиційний репертуар.
  
Детальніше...
 
Русалім Козленко PDF
Русалім Козленко
  1977р.н. За фахом -- вчитель музики і співів. Закінчив Стритівськушколу кобзарського мистецтва та КДУ. Грає на народній бандурі. Виконавську школу почав засвоювати з 1989 р. від Миколи Товкайла (м. Переяслав-Хмельницький).
  
Детальніше...
 
Едуард Драч PDF
Едуард Драч
  1965 р. н. За основним фахом лікар. Музична освіта -- музична школа за класом скрипки. Відомий бард, лауреат багатьох всеукраїнських фестивалів, зокрема "Червона Рута-89". Грає на вересаївській кобзі, гуслях-словішах. Виконавську школу на вересаївській кобзі почав опановувати з 1988 р., вивчаючи дослідження М. Лисенка та інших музикознавців. Виконує різножанрові твори, у т. ч. з традиційного репертуару.
  
Детальніше...
 
Сергій Радько PDF
Сергій Радько

 

 

 
Олександр Кіт PDF
Олександр Кіт  Олександр Кіт (народився у 1975 р.) майстер автентичних народних інструментів, братчик Київського Кобзарського Цеху  
  
Детальніше...
 
Юрій Фединський PDF
Юрій Фединський
 
  
 
Олексій Кабанов PDF
Олексій Кабанов
  1971 р.н. Цехову науку переймав від Миколи Будника. Майстерно виконує інструментальну музику багатьох народів світу. Кобза, гуслі, колісна ліра, гудок, ситар, цимбали -- далеко не повний список інструментів, якими майстер вправно володіє.
  
 
Василь Кирилич PDF
Василь Кирилич

  Виконавець на старосвітській бандурі, братчик Київськогог кобзарсього Цеху ВАСИЛЬ КИРИЛИЧ (м. Дрогобич, Львівська область, Україна).


  
 
Ярослав Крисько PDF
Ярослав Крисько
 
  
 
Назад

Support by WhiteFang