Головна arrow Історія
Історія
Традиції цехових товариств XVI-XIX ст PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Корогва Київського кобзарського цеху

В українській культурі з давніх давен природно співіснували кобзарство (духовно-мистецька традиція з особливим світоглядом і стилем життя) і бандурництво (світське музикування, поширене серед інтелігенції та селян). У ХVII-ХVIII ст. мало не в кожній українській хаті була кобза. Грали на традиційних інструментах козаки й представники української еліти. 1775 року Запорізьку Січ було ліквідовано, і все менше козаків та старшин грали на кобзах. Але продовжувала існувати кобзарська духовна традиція - незрячі співці нагадували про козацькі вольності. 

 
Детальніше...
 
Кобзарство в СРСР PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Єгор Мовчан
   У 20-30-х роках наново писалася історія України, створювала "українська радянська" культура. В тоталітарному суспільстві вияви свободи не просто обмежувались - їх знищували і стирали з людської пам'яті. Кобзарство, традиційно покликане формувати громадську свідомість та спонукати людей до захисту своїх прав, та ще й наскрізь християнське, заважало новій владі. Кобзарям було заборонено подорожувати.
  
Детальніше...
 
Георгій Ткаченко та його учні PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Георгій Ткаченко
   Спочатку було Слово. Було Слово, Пісня, Музика. І став Бог. І створив Бог бандуру, небо, землю і кобзарів. Одного разу їх погані люди постріляли, а інструменти понівечили. А Георгій Кирилович Ткаченко грав і грав, і малював, і жив довго. І музиці нема кінця, бо то - безмежна річ.

(З історії Київського кобзарського цеху)
  
Детальніше...
 
Кобзарський цеховий рух сьогодні PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Кобзасрький цеховий рух сьогодні
   Зовсім небагато європейських народів донесли до XX сторіччя свою традиційну культуру в такому розмаїтті, як Україна. Але, мабуть, жоден народ не зазнав такого послідовного та масштабного винищення національних надбань. За радянського часу ігнорувалися істинні мистецькі явища традиційної народної культури. І саме тепер ми маємо змогу повернутися до її скарбів. Народний музичний інструментарій України також вельми багатий і різноманітний.
Детальніше...
 
Назад

Support by WhiteFang